Kancelaria Allen & Overy ponownie uzyskała imponujący wynik w rankingach za pierwsze półrocze 2014 r., plasując się na pozycji lidera wśród doradców prawnych na globalnym rynku długu, akcji i rynku kapitałowego powiązanego z akcjami, doradzając emitentom i zarządzającym w 462 transakcjach o łącznej wartości 346,2 mld USD.

To wynik lepszy o 127 transakcji i ponad 84 mld USD w porównaniu z najbliższym konkurentem kancelarii, wynika z danych Thomson Reuters.

Rankingi Thomson Reuters, Bloomberg i Dealogic, dotyczące wyników na rynkach kapitałowych, dobitnie pokazują, że kancelaria Allen & Overy utrzymuje pozycję zdecydowanego lidera, zajmując pierwsze miejsca w większości kategorii, w tym:

  • Pierwsze miejsce w kategorii emitentów i zarządzających przy globalnych transakcjach dotyczących zwykłych dłużnych papierów wartościowych, w tym papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami (ABS) i papierów wartościowych zabezpieczonych kredytami hipotecznymi (MBS) - 432 transakcje o łącznej wartości 331,6 mld USD (Thomson Reuters)
  • Pierwsze miejsce w kategorii emitentów i zarządzających w zakresie wszystkich obligacji międzynarodowych - 413 transakcji o łącznej wartości 321,2 mld USD (Thomson Reuters)
  • Pierwsze miejsce w kategorii emitentów i zarządzających w zakresie wszystkich międzynarodowych transakcji sekurytyzacji (Europa, Bliski Wschód i Afryka) - 21 transakcji o łącznej wartości 12,2 mld USD (Thomson Reuters)
  • Pierwsze miejsce w kategorii emitentów i zarządzających w zakresie wszystkich obligacji zamiennych - 6 transakcji o łącznej wartości 2,3 mld USD (Thomson Reuters)
  • Pierwsze miejsce w kategorii emitentów i zarządzających w zakresie obligacji na rynku europejskim - 534 transakcje o łącznej wartości 324,4 mld USD (Bloomberg)
  • Pierwsze miejsce w kategorii inwestorów i emitentów w zakresie programów emisji średnioterminowych papierów dłużnych (EMTN) - 16 podpisanych programów (Dealogic)

Warszawskie biuro kancelarii Allen & Overy ma swój znaczący wkład w osiągnięcia, biorąc udział w tegorocznych kluczowych i najważniejszych na rynku transakcjach. Dzięki temu niezmiennie pozostaje kancelarią numer 1 w Polsce w zakresie rynków kapitałowych według, między innymi, międzynarodowych rankingów The Legal 500 czy Chambers Europe.

Piotr Lesiński, partner stojący na czele działu rynków kapitałowych (ICM) w kancelarii Allen & Overy w Warszawie, tak komentuje te wyniki: "Unikalna wiedza i olbrzymie doświadczenie kancelarii w zakresie doradztwa dla rynków kapitałowych już od wielu lat powoduje, że jeszcze częściej staje się ona podstawowym wyborem podmiotów poszukujących wsparcia prawnego w tym obszarze. Cieszymy się, że wysoka jakość naszych usług jest dostrzegana i potwierdzana przez klientów, jak też niezależne instytucje monitorujące ten rynek. Ponieważ przed nami rysuje się okres rynkowej niepewności powodowanej czynnikami makroekonomicznymi, dostrzegamy wiele ciekawych możliwości i interesujących projektów, które mamy nadzieję wspierać".

Z danych agencji Thomson Reuters wynika, że w pierwszej połowie 2014 r. na całym świecie pozyskano łącznie 3,7 bln USD kapitału w formie długu i akcji, co stanowi wzrost o 7,7% w stosunku do analogicznego okresu w 2013 r. Wartość transakcji na rynku prostych dłużnych papierów wartościowych (bez transakcji sekurytyzacji) wyniosła w tym samym okresie łącznie 2,8 bln USD, co stanowi wzrost o 8,2% rok do roku. Natomiast wartość transakcji na rynkach kapitałowych w skali globalnej wyniosła 474,9 mld USD (wzrost o 21,2% rok do roku). Do wzrostu na globalnym rynku obligacji o wysokiej rentowności znacząco przyczyniły się Stany Zjednoczone, które zanotowały najwyższą w historii wartość kwartalną, dodatkowo wzmocnioną przez rekordową emisję obligacji przez Numericable Group o wartości 10,9 mld USD, będącą największą w historii transakcją finansowania w oparciu o obligacje o wysokiej rentowności. Ponadto emisje na rynkach akcyjnych osiągnęły w pierwszym półroczu najwyższy poziom od 2007 r., a to za sprawą emisji pierwotnych, z transakcjami w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach stanowiącymi 52% zarejestrowanych danych w tym zakresie.