Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Andrzej Wróbel: w Sądzie Najwyższym czuję się bardziej przydatny

Andrzej Wróbel: w Sądzie Najwyższym czuję się bardziej przydatny

28.06.17
Już w pierwszych paru miesiącach mojej ponownej pracy w Sądzie Najwyższym rozstrzygnąłem kilkadziesiąt skarg kasacyjnych. Czuję się tutaj bardziej przydatny - tak prof. Andrzej Wróbel komentuje swoje odejście z Trybunału Konstytucyjnego.
articleImage: Andrzej Wróbel: w Sądzie Najwyższym czuję się bardziej przydatny Własne

- Uznałem, że lepiej będę wykonywał swoje obowiązki wobec narodu i konstytucji, do czego zobowiązałem się w ślubowaniu, w Sądzie Najwyższym niż w Trybunale Konstytucyjnym - dodaje.

Decyzja prof. Wróbla o odejściu z Trybunału Konstytucyjnego stała się publicznie znana w połowie grudnia ubiegłego roku, gdy poinformował o niej w jednym z programów telewizyjnych prof. Andrzej Rzepliński, kończący wtedy swoją kadencję w TK. Odchodzący prezes powiedział, że prof. Wróbel rezygnuje, ponieważ „jest zbrzydzony” sytuacją, jaka powstała wokół i wewnątrz Trybunału.

Czytaj: Sędzia TK Andrzej Wróbel wraca do Sądu Najwyższego>>

Sam Andrzej Wróbel potwierdził to stwierdzenie tylko raz w rozmowie z redaktorem serwisu Lex.pl, a poza tym nie udzielił do tej pory żadnej publicznej wypowiedzi.
Dopiero teraz jest okazja by poznać motywy byłego sędziego TK, ponieważ właśnie ukazała książka pt. Warto chronić państwo prawa, na którą składa się seria wywiadów przeprowadzonych z prof. Andrzejem Wróblem przez Krzysztofa Sobczaka.

Więcej>>

28.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE