Strona główna » Wiadomości » Rynek » Bird & Bird doradzała Grupie Energa przy emisji obligacji

Bird & Bird doradzała Grupie Energa przy emisji obligacji

05.02.18

Kancelaria Bird & Bird doradzała Energa SA przy planowanej emisji obligacji hybrydowych przez Energa-Operator SA o wartości ponad 1 miliarda złotych.

articleImage: Bird & Bird doradzała Grupie Energa przy emisji obligacji fot. Thinkstock

Pozyskane finansowanie ma posłużyć realizacji w latach 2017-2019 programu inwestycyjnego obejmującego modernizację oraz rozbudowę infrastruktury sieci dystrybucji energii elektrycznej w Polsce, o łącznej szacowanej wartości około 814 mln EUR.

Planowana emisja obligacji przez Energa-Operator SA jest formą przekazania przez Energa SA do Energa-Operator SA finansowania pozyskanego przez Energa SA od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), w związku z objęciem przez EBI, w ramach operacji Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, obligacji hybrydowych wyemitowanych przez Energa SA w dniu 12 września 2017 r. na podstawie umowy subskrypcyjnej i umowy projektowej z dnia 4 września 2017 r.
Kancelaria zapewniła kompleksowe doradztwo prawne w ramach transakcji. W ramach zlecenia przygotowaliśmy projekty pełnej dokumentacji emisyjnej, w tym umowy subskrypcji, propozycji nabycia oraz warunków emisji obligacji dla dwóch planowanych transz. Praca nad dokumentacją została zakończona w grudniu 2017 r.
Kluczowymi prawnikami kancelarii Bird & Bird zaangażowanymi w projekt byli: Katarzyna Piechocka, counsel, Maciej Georg, szef Zespołu Transakcji Finansowania oraz Anna Fujak, junior associate, którzy pracowali pod nadzorem Sławomira Szepietowskiego, partnera zarządzającego. 

Prawo energetyczne. Komentarz >>

- Była to pierwsza transakcja tego typu, przy której doradzaliśmy na rzecz Energa. Wierzymy, że to dopiero początek owocnej współpracy z jedną z największych krajowych spółek energetycznych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli ponownie pracować dla spółek z Grupy Energa przy kolejnych projektach." – powiedział Sławomir Szepietowski.

- Współpraca z kancelarią Bird & Bird układała się bardzo pozytywnie. Jesteśmy zadowoleni z jakości oraz terminowości świadczonych usług. Realizacja projektu w dość niestandardowej i unikalnej strukturze finansowania, która przebiegła bez jakichkolwiek zakłóceń potwierdziła wysokie kwalifikacje merytoryczne kancelarii" – powiedział Jarosław Goncerz, kierownik Wydziału Skarbu Energa SA.

 

05.02.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE