Strona główna » Wiadomości » Rynek » CMS doradza przy litewskiej inwestycji polskiego funduszu

CMS doradza przy litewskiej inwestycji polskiego funduszu

04.01.18

Kancelaria CMS doradzała na rzecz PFR TFI przy inwestycji w litewską spółkę UAB EMP recycling.

articleImage: CMS doradza przy litewskiej inwestycji polskiego funduszu fot. Thinkstock

Jak informuje kancelaria, w ramach transakcji Fundusz Ekspansji Zagranicznej Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FEZ FIZAN), który jest zarządzany przez PFR TFI przejął 49 proc. udziałów tej spółki od Elemental Holding S.A., polskiej grupy kapitałowej działającej w branży recyclingu na terenie kilkunastu krajów w Europie Centralnej i Wschodniej, a także w Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji i na rynkach Bliskiego Wschodu.

Dzięki współpracy z PFR TFI, grupa Elemental Holding będzie mogła przeznaczyć pozyskane z odsprzedaży środki finansowe na planowane akwizycje i dalszy rozwój. Elemental Holding będzie w dalszym ciągu zarządzać litewską spółką, która stanowi ważny element budowy silnej grupy recyclingowej w Europie Środkowo Wschodniej i krajach bałtyckich.

Zakres prac zespołu CMS w składzie Jakub Marcinkowski, partner i adwokat, Olga Czyżycka, starszy prawnik i adwokat, oraz Michał Sowiński, prawnik, obejmował przygotowanie oraz wynegocjowanie Umowy Inwestycyjnej oraz Umowy Sprzedaży Akcji UAB EMP recycling.

Fundusz Ekspansji Zagranicznej powstał w celu wspierania polskich firm w inwestycjach w zagraniczne projekty. Fundusz zapewnia współfinansowanie zagranicznych spółek zależnych należących do polskich firm. Polskie firmy mogą skorzystać z finansowania w postaci kapitału, mezzanine i pożyczek zabezpieczonych tylko aktywami zagranicznego projektu, bez regresu do polskiej spółki. Horyzont czasowy inwestycji Funduszu jest dopasowany do specyfiki poszczególnych przedsięwzięć i zwykle zawiera się w przedziale od 5 do 7 lat. Fundusz Ekspansji Zagranicznej staje się udziałowcem mniejszościowym, pozostawiając zarządzanie nowym projektem w rękach polskiej firmy.
 

04.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE