Strona główna » Wiadomości » Rynek » Dariusz Oleszczuk dołączył do kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy

Dariusz Oleszczuk dołączył do kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy

30.01.18

Kancelaria Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy poinformowała, że dołączył do niej jako partner  Dariusz Oleszczuk, uznawany za głównego architekta sukcesu Salans/Dentons w Europie i na świecie.

articleImage: Dariusz Oleszczuk dołączył do kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy Własne

Dariusz Oleszczuk to założyciel i wieloletni partner zarządzający warszawskiego biura kancelarii Salans, wieloletni Global Managing Partner międzynarodowej kancelarii prawniczej Salans, jeden z pomysłodawców, założycieli i liderów globalnej kancelarii Dentons oraz pierwszy CEO Dentons Europe.

W 1991 r. otworzył warszawskie biuro Salans, którym następnie kierował przez 10 lat. W tym samym roku został wybrany partnerem w międzynarodowej kancelarii prawniczej, jako pierwszy w historii Polak. W 1999 r. został wybrany do Globalnego Boardu Salans, którego członkiem był przez następne 14 lat. W 2005 r. został wybrany Global Managing Partner tej kancelarii, którą to rolę sprawował przez trzy kolejne trzyletnie kadencje. Pod jego kierownictwem Salans podwoił swoją wielkość i przychody, otwierając 6 nowych biur i osiągając pozycję szóstej największej niezależnej kancelarii prawniczej w Europe w 2012 r.

Dariusz Oleszczuk jest też jednym z założycieli Dentons.  W 2013 r. kierował  Salans w unikalnym na skalę światową trójstronnym połączeniu z amerykańsko-angielską kancelarią SNR Denton, kanadyjską kancelarią Fraser Milner Casgrain i późniejszymi negocjacjami z amerykańską kancelarią McKenna Long & Aldridge (które doprowadziły do późniejszej fuzji tej kancelarii z Dentons). Dariusz Oleszczuk odegrał kluczową role w połączeniu Dentons  z największą chińską kancelarią Dacheng, co doprowadziło do powstania 大成 Dentons w 2014 r., największej kancelarii prawniczej na świecie zajmującej 10 pozycję Acritas 2017 Global Elite Brand Index.

Konkurencyjność kancelarii prawnych >>

W kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy Dariusz Oleszczuk będzie odpowiedzialny  za dalszą rozbudowę współpracy kancelarii z czołowymi światowymi i europejskimi kancelariami prawniczymi.  Ponadto, będzie kierować praktyką M&A, funduszy inwestycyjnych oraz praktyką regulacyjną w sektorach takich jak energetyka, przemysł obronny, cyberbezpieczeństwo i TMT.

Dariusz Oleszczuk ma ponad 30 lat doświadczenia w reprezentowaniu międzynarodowych korporacji, funduszy private equity, banków i innych instytucji w inwestycjach, fuzjach i przejęciach, restrukturyzacjach oraz złożonych transakcjach finansowych. Zyskał powszechne uznanie za rolę lidera polskiego zespołu prawników doradzających Vivendi w 11-letniej walce z Deutsche Telekom o kontrolę nad liderem polskiego rynku telefonii mobilnej.

- Dariusz jest wybitnym prawnikiem, podziwianym przez polskich prawników jako pierwszy i dotąd jedyny Polak, który kierował światową kancelarią prawniczą. To wielka szansa dla naszej kancelarii na kolejny awans w drodze na światowe rynki. Dariusz to wizjoner zawodu prawniczego, który ma świadomość dokąd ten zawód zmierza i z którym będzie nam z pewnością łatwiej sprostać wyzwaniom, jakie stoją przed nowoczesną kancelarią obecnie i w przyszłości - powiedział Zbigniew Drzewiecki, wspólnik współzarządzający kancelarii Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE