Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Doradca prezydenta zapowiada kolejne projekty dot. sądów

Doradca prezydenta zapowiada kolejne projekty dot. sądów

11.01.18

Prezydent będzie proponował kolejne ustawy dotyczące reformowania wymiaru sprawiedliwości - zapowiada wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

articleImage: Doradca prezydenta zapowiada kolejne projekty dot. sądów Thinkstock

- Są zamysły projektów ustaw; nie wykluczamy zgłaszania naszych projektów dot. wymiaru sprawiedliwości - mówił w czwartek prezydencki minister w Radiu Zet.

- Na pewno będziemy patrzeć na to, jaka jest aktywność Ministerstwa Sprawiedliwości, jaka jest aktywność rządu w tej sprawie i nie wykluczamy także zgłaszania naszych projektów - mówił. Są pomysły, są określone rozwiązania, są zamysły pewnych projektów - dodał Mucha.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta stwierdził jednocześnie, że w sprawie reformowania wymiaru sprawiedliwości "inicjatywa w głównej mierze powinna być po stronie rządu, po stronie Ministerstwa Sprawiedliwości". - Ale gdyby jej nie było, to na pewno chcemy tutaj dążyć do tego, żeby walczyć z przewlekłością postępowania. Chcemy tego, żeby następowały określone zmiany jeżeli chodzi o procedurę cywilną, karną - takie, które będą usprawniać postępowanie - powidział.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE