Strona główna » Wiadomości » Rynek » DZP doradcą przy budowie zakładu napraw silników lotniczych

DZP doradcą przy budowie zakładu napraw silników lotniczych

11.07.18

Spółka EME Aero sp. z o.o. oraz Warbud S.A. podpisali w Rzeszowie umowę na budowę zakładu zajmującego się konserwacją, przeglądami i naprawą lotniczych silników odrzutowych wytwarzanych przez amerykańską firmę Pratt &Whitney (silniki te wykorzystywane są m.in. w samolotach Airbus A320neo oraz Bombardier CS).

articleImage: DZP doradcą przy budowie zakładu napraw silników lotniczych fot. Thinkstock

Jak informuje kancelaria, podpisanie umowy to efekt kilkumiesięcznego przetargu, w którym uczestniczyły jedne z największych firm budowlanych obecnych na polskim rynku.

Spółce EME Aero sp. z o.o., czyli inwestorowi, doradzał zespół ekspertów kierowany przez Tomasza Darowskiego, partnera w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP. Zakres doradztwa obejmował przygotowanie projektu umowy o roboty budowlane i reprezentację spółki w trakcie negocjacji i przy zawarciu tej umowy.

Spółka EME Aero sp. z o.o. powstała w wyniku umowy zawartej 4 grudnia 2017 r. pomiędzy niemieckim producentem zespołów napędowych dla lotnictwa wojskowego i cywilnego - firmy MTU Aero Engines AG z Monachium i największym przewoźnikiem - Lufthansa Technik AG.

Doradztwo w procesie zawierania joint venture pomiędzy MTU Aero Engines AG a Lufthansa Technik AG prowadzone było przez ekspertów z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Marcina Krakowiaka, partnera oraz Krzysztofa Fliszkiewicza, senior associate.

Każdy z partnerów w spółce ma 50 proc. udziałów, a łączna kwota wspólnych inwestycji do 2020 r. wyniesie 150 mln euro.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE