Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Emerytury sedziów i prokuratorów wśrod priorytetów rządu

Emerytury sedziów i prokuratorów wśrod priorytetów rządu

28.12.11

Zmiany w systemie emerytalnym grup uprzywilejowanych, czyli służb mundurowych, górników, duchownych oraz sędziów i prokuratorów - wymienione zostały na ogłoszonej we wtorek liście najważniejszych prac Rady Ministrów w 2012 roku.

articleImage: Emerytury sedziów i prokuratorów wśrod priorytetów rządu fot. Thinkstock

Jak przypomina Centrum Informacyjne Rządu, premier Donald Tusk w expose podkreślił, że dobry stan gospodarki i finansów nie zwalnia z konieczności podejmowania trudnych reform. Ich realizacja w 2012 r. pozwoli utrzymać nie tylko stabilność finansów państwa, będzie również tworzyć reguły wzrostu bezpieczeństwa finansowego i dyscypliny finansowej na kolejne lata.
Postulaty zmian zapowiedzianych w expose zostały zawarte w 23 projektach ustaw. Najważniejsze z nich dotyczą: systemu emerytalnego, w tym wydłużenia do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn oraz kwotowej waloryzacji emerytur i rent.
Zgodnie z wolą rządu i poczuciem sprawiedliwości społecznej - czytamy w komunikacie - wprowadzone zostaną rozwiązania w systemie ulg podatkowych dla rodzin o najniższych dochodach - na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie. Zmienią się zasady przyznawania tzw. becikowego, które będzie przysługiwać tylko rodzinom z dochodami poniżej 85 tys. zł rocznie. Zlikwidowana zostanie ulga na internet.
Ważnym pakietem propozycji mają być zmiany dotyczące składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników oraz propozycje reformujące system KRUS. Rząd zaplanował ponadto zmiany w systemie emerytalnym grup uprzywilejowanych (służby mundurowe, górnicy, sędziowie, prokuratorzy, duchowni).
W przyszłym roku rząd przyjmie także regulacje prawne dotyczące podatku od bogactw naturalnych, chodzi o opodatkowanie wydobycia miedzi i srebra. Przyjęte będą również rozwiązania dotyczące wydobycia węglowodorów i gazu łupkowego.
 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE