Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Forum sędziów chce współpracować z prezydentem nad ustawami

Forum sędziów chce współpracować z prezydentem nad ustawami

12.08.17

Sędziowie sądów powszechnych i administracyjnych wszystkich szczebli, zorganizowani w Forum Współpracy Sędziów, zgłaszają gotowość wzięcia udziału w zapowiedzianym przez prezydenta RP procesie tworzenia nowych projektów ustaw.
 

articleImage: Forum sędziów chce współpracować z prezydentem nad ustawami fot. Thinkstock

W tym celu wysłali do prezydenta Andrzeja Dudy list z propozycja współpracy.  Poinformowali oni, że do współpracy na Forum sędziowie zostali delegowani uchwałami zebrań sędziów większości sądów rejonowych, okręgowych, apelacyjnych, wojewódzkich sądów administracyjnych i Naczelnego Sądu Administracyjnego, tworząc reprezentatywną dla środowiska sędziowskiego grupę, która chce wziąć udział w debacie na temat reformy sądownictwa w naszym kraju.

W liście czytamy: "Tak samo jak Panu Prezydentowi, środowisku sędziowskiemu bliskie jest należyte ukształtowanie systemu wymiaru sprawiedliwości, który z jednej strony będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom społecznym, z drugiej strony zaś uwzględni konstytucyjne zasady : prawo obywateli do sądu, trójpodziału i równowagi władz, niezawisłości sędziowskiej i nieusuwalności sędziów. Jesteśmy świadomi, że praca sędziego jest służbą na rzecz obywateli, która powinna być wykonywana wedle najwyższych standardów wiedzy i kultury prawniczej, przy jednoczesnym normatywnym zagwarantowaniu stabilności i pewności warunków jej pełnienia, a także respektowania wartości określonych w Konstytucji."


 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • Bogumil Bar IP: 178.182.* 19-08-2017
    Czi czesc sedziw oficjalnie zastrasza innych rzekomo niezawislych sedziow konsekwencjami prawnymi i tzw czarnymi listami . Zapewne wlasnie w taki sposob obecnie steruje tecznie orzecznictwem niezaleznych rzekomo sedziow . Wpisami na czarna liste i innnymi konsekwencjami dla sedziow nieposlusznych wladcom z kasty . No milo ze ujawniono w koncu w jaki nieformalny sposob mozna wplywac na zachowanie rzekomo niezaleznych sedziow poprzez ich zastraszanie konsekwencjami czy tez wpisami na czarne listy . To wyjasnia wiekszosc kompromitujacych sady wyrokiw i wyjasnia mechanizmy obowiazujace w sadownictwie naciski prezesow przewodniczacych i czlonkow KRS na rzekomo niezawislych sedziow
    Teraz Ci co od lat stosuja naciski tego typu na sedziow celem wplywania na orzeczenia i wyroki obawiaja sie ze po zmianie prezesow i przewodniczacych istniejacy mechanizm nacisku bedzie dalej funkcjonowal ale to kto innny bedzie sedziow naciskal . Dzieki wlasnej glupocie w koncu sami ujawnili istniejacy system naciskow na sedziow oraz tworzenie list nieposlusznych sedziow .Podziwiam za odwage i gardze za glupote .

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE