Strona główna » Wiadomości » Rynek » Greenberg Traurig doradcą przy przejęciu producenta mebli biurowych

Greenberg Traurig doradcą przy przejęciu producenta mebli biurowych

01.03.18

Greenberg Traurig reprezentował Innova Capital w transakcji przejęcia Profim sp. z o.o., jednego z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie, przez grupę Flokk kontrolowaną przez Triton Partners, wiodący skandynawski fundusz private equity.

articleImage: Greenberg Traurig doradcą przy przejęciu producenta mebli biurowych fot. Thinkstock

W wyniku transakcji fundusz z grupy Innova Capital oraz pozostali dotychczasowi wspólnicy Profim w zamian za ich udziały w Profim obejmą nowe udziały w grupie Flokk, stając się mniejszościowymi wspólnikami (fundusz z grupy Triton zachowa kontrolę nad grupą Flokk). Zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania zgód regulacyjnych.

Prawnicy Greenberg Traurig doradzali we wszystkich prawnych aspektach transakcji, obejmujących w szczególności negocjowanie dokumentacji transakcyjnej oraz umowy wspólników.
Ze strony warszawskiego biura Greenberg Traurig transakcja jest nadzorowana przez partnera zarządzającego Jarosława Grzesiaka i prowadzona przez Partnera Pawła Piotrowskiego.

Innova Capital jest wiodącym funduszem private equity w Europie Centralnej, specjalizującym się w wykupie spółek średniej wielkości. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej Innova zainwestowała blisko 700 mln EUR w 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

Profim jest jednym z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych w Europie. Od ponad 25 lat tworzy produkty odpowiadające najwyższym normom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa, wyznaczając standardy zdrowego i efektywnego miejsca pracy biurowej.
Flokk jest liderem rynku w zakresie wzornictwa oraz produkcji mebli biurowych w północnej Europie i właścicielem marek HAG, RH, Giroflex, BMA, Offecct, Malmstolen i RBM.
 

01.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE