Strona główna » Wiadomości » Rynek » Greenberg Traurig doradcą przy sprzedaży apartamentów w wieżowcu Złota 44

Greenberg Traurig doradcą przy sprzedaży apartamentów w wieżowcu Złota 44

09.08.17

Prawnicy warszawskiego biura Greenberg Traurig doradzali Amstar oraz BBI Development
w zakresie przeniesienia tytułu własności do 72 lokali mieszkalnych w apartamentowcu Złota 44 na rzecz niemieckiego funduszu nieruchomości Catella.

articleImage: Greenberg Traurig doradcą przy sprzedaży apartamentów w wieżowcu Złota 44 fot. Thinkstock

Transakcja rozpoczęła się w lipcu 2016 r. wraz z zawarciem przedwstępnej umowy sprzedaży, a jej zakończenie uzależnione było od uzyskania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie budynku. Obecnie budowa została zakończona, a budynek otrzymał ostateczne pozwolenie na użytkowanie.

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała zarówno przy umowie przedwstępnej jak i ostatecznej, opracowując między innymi nowatorskie ramy prawne transakcji obejmujące swym zakresem przepisy budowlane dotyczące budynków luksusowych w Polsce.
Apartamenty będące przedmiotem transakcji, znajdują się w ekskluzywnym wieżowcu Złota 44 zlokalizowanym w samym centrum Warszawy. Budynek zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji przypominającej żagiel, stał się szeroko rozpoznawalnym punktem orientacyjnym stolicy.

Eric Rosedale, szef międzynarodowej praktyki nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig, określił transakcję mianem przełomowej w sektorze mieszkaniowym w Europie Środkowo-Wschodniej zważywszy, że zakończyła się ona w trakcie zawirowań wywołanych wynikami referendum w sprawie Brexitu, co tylko potwierdza znaczenie projektu i siłę tego rynku.
- Przejęcie inwestycji przez Amstar i BBI spowodowało pomyślne zakończenie prac budowlanych. To spektakularne osiągnięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowania multidyscyplinarnego zespołu ekspertów z całego świata, prowadzonego przez Jeffreya Stongera, Szefa Amstar na rynek europejski, a nasz zespół prawny jest dumny z faktu, że mógł być częścią tego sukcesu - powiedział Bartosz Clemenz, partner praktyki nieruchomości warszawskiego biura GreenbergTraurig.

Ze strony warszawskiego biura transakcję prowadził Partner Bartosz Clemenz, wspierany przez Filipa Janeczko (Associate) oraz Annę Szczepankowską (Associate). W skład zespołu weszli również prawnicy z praktyki nieruchomości kancelarii Greenberg Traurig, będącej obecnie jedną z największych na polskim rynku, specjalizujący się w prawie budowlanym, podatkowym i leasingu.

Złota 44 jest jedną z największych inwestycji mieszkaniowych w Europie, a jednocześnie pierwszą inwestycją Amstar w Polsce.
 

09.08.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE