Strona główna » Wiadomości » Rynek » Greenberg Traurig doradzał Polsatowi przy zakupie nowych kanałów

Greenberg Traurig doradzał Polsatowi przy zakupie nowych kanałów

05.12.17

Kancelaria Greenberg Traurig reprezentowała Grupę Cyfrowy Polsat w związku z nabyciem od Grupy ZPR Media pakietów udziałów w stacjach telewizyjnych.

articleImage: Greenberg Traurig doradzał Polsatowi przy zakupie nowych kanałów fot. Thinkstock

Transakcja obejmuje nabycie 100 proc. udziałów w spółkach posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc.  udziałów w spółce będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nova TV, a także w związku z umową przedwstępną zakupu kolejnych 15 proc. udziałów w tej spółce w przyszłości.

Jak poinformowano, łączna wartość transakcji wyniosła ok. 103 mln PLN i zostanie sfinansowana ze środków własnych Grupy Cyfrowy Polsat.

Kancelaria Greenberg Traurig zapewniła kompleksowe wsparcie prawne w odniesieniu do transakcji, obejmujące przygotowanie i negocjacje umów ze sprzedającymi.
Ze strony warszawskiego biura Greenberg Traurig transakcję prowadzili: partner lokalny Daniel Kaczorowski i Paulina Kimla-Kaczorowska (associate), wspierani przez Maję Gawrysiuk (associate), Igę Czerniak (associate) oraz Annę Chrabotę-Bajson (associate).

Grupa Cyfrowy Polsat to jedna z wiodących grup medialno-telekomunikacyjnych w regionie.
W jej skład wchodzi: platforma satelitarna Cyfrowy Polsat, operator sieci komórkowej Plus - Polkomtel, Telewizja Polsat oraz interaktywna platforma rozrywkowa ipla.tv. Grupa Cyfrowy Polsat notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa ZPR Media to jedna z najdynamiczniejszych grup medialnych w Polsce. Jest jednym z największych wydawców prasowych, nadawców radiowych i telewizyjnych oraz właścicieli serwisów internetowych. Prowadzi także działalność w zakresie organizowania imprez, koncertów i targów.

05.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE