Strona główna » Wiadomości » Opinie » Grupy społecznościowe organizują zbiorowe procesy

Grupy społecznościowe organizują zbiorowe procesy

14.05.18

Dawniej to kancelarie prawne kreowały spory, zachęcały do dołączenia do grupy, wejścia w spór. Teraz grupy same się organizują w portalach społecznościowych i dokonują wyboru prawnika – twierdzi Wojciech Kozłowski, partner w kancelarii Dentons.

articleImage: Grupy społecznościowe organizują zbiorowe procesy fot. Thinkstock

-  To grupy przejmują wiodącą rolę w kreowaniu sporów, a media społecznościowe w przypadku sporu są platformą komunikacyjną poszkodowanych - dodaje prawnik. Jego zdaniem w ciągu 2-4 lat nastąpi konsolidacja rynku w zakresie obsługi roszczeń masowych i zbiorowych. - Rozwój takich wyspecjalizowanych kancelarii to dla dużych korporacji  wyzwanie – zyskują bardzo mocnego przeciwnika. Konsumenci tylko pozornie bedą słabszą stroną. Spór z nim będzie  jak walka Davida z Goliatem – uważa Kozłowski.

- Co więcej media społecznościowe i grupy interesariuszy są też nowym selekcjonerem „dominujących” orzeczeń. – Dlatego ważne jest, aby móc szybko znaleźć te właściwe, a to bez pomocy systemów informatycznych jest to niemożliwe – dodaje Wojciech Kozłowski. Więcej>>

14.05.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE