Zastąpił na tym stanowisku adwokat Dominikę Stępińską-Duch. To skutek porozumienia Naczelnej rady Adwokackiej z Krajową Radą Radców Prawnych, dotyczącego rotacyjnego przewodnictwa polskiej delegacji w tej organizacji.
Jak mówi Jędrzej Klatka, 80 proc. przepisów, które musimy stosować, powstaje w Brukseli. Międzynarodowe grono specjalistów ze wszystkich dziedzin prawa pilnuje więc na bieżąco naszych interesów.  - Gdy jeden z ministrów sprawiedliwości przygotował niekorzystne projekty – CCBE opracowało Raport, z którego wynikało, że proponowane zmiany zagrażają praworządności. Przedstawiciele CCBE przyjechali do Warszawy i interweniowali. Tak samo się dzieje gdy w innych państwach UE powstają projekty ustaw niekorzystne dla prawników - wspomina.
CCBE „pilnuje” także projektów rozporządzeń i dyrektyw, które powstają w Brukseli, utrzymując robocze osobiste kontakty zarówno z posłami Parlamentu Europejskiego, jak i Komisji Europejskiej. - Na przykład gdy Komisja Europejska zaczęła się zastanawiać, czy są potrzebne zmiany w tzw. Dyrektywach Prawniczych – zapytała o zdanie właśnie CCBE - mówi mec. Klatka.
Przedstawiciele poszczególnych samorządów prawniczych informują się wzajemnie o planowanych i przyjętych zmianach ustaw, wyrokach Trybunałów Konstytucyjnych, sądów najwyższych dot. prawników, a także – o organizowanych międzynarodowych konferencjach i programach wymiany prawników. Okazuje się, że podobne problemy jak w Polsce występują także u innych.
Grupa Robocza CCBE pracuje od 2008 r. nad Modelowymi Zasadami Etyki. Choć regulacja w zakresie tajemnicy zawodowej, konfliktu interesów i niezależności nie została dotąd formalnie przyjęta (jest wciąż projektem) – to jednak projekt nowego Kodeksu Etyki Radcy Prawnego został opracowany już z uwzględnieniem wypracowanych w CCBE rozwiązań. Także kilka innych adwokatur zmieniło w ostatnim czasie swoje zasady etyki dostosowując je do propozycji Grupy Roboczej CCBE. W ten „oddolny” sposób postępuje harmonizacja tych zasad.
Czytaj: W CCBE trwają prace nad ujednoliceniem zasad etyki>>>
 
Przez cały 2015 rok Jędrzej Klatka będzie szefował polskiej delegacji w Brukseli. Jak mówi, reprezentowanie polskich samorządów prawniczych w CCBE jest zbiorowym zadaniem radców i adwokatów będących członkami polskiej delegacji. - Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Chciałbym abyśmy przed każdym posiedzeniem Komitetu Sterującego CCBE oraz przed sesjami plenarnymi przygotowywali się do tych posiedzeń poprzez udział w telekonferencjach w swoim polskim gronie. Jako szef polskiej delegacji będę dążył także do usprawnienia przepływu informacji pomiędzy członkami polskiej delegacji - mówi.
Cele jakie stawia przed sobą, to przede wszystkim poprawienie przepływu informacji pomiędzy członkami polskiej delegacji w CCBE (zarówno adwokatami, jak i radcami prawnymi) a władzami krajowymi obydwu samorządów. Realizując ten cel chciałby także, aby informacja o pracach CCBE była bardziej dostępna nie tylko dla władz samorządu, lecz także dla „szeregowych” radców prawnych.
- Jeżeli chodzi o działalność samego CCBE, to uważam, że w zbyt dużym stopniu duże i bogate adwokatury z największych państw europejskich wpływają na kształt podejmowanych decyzji – mówi. Jędrzej Klatka. Podczas gdy adwokatury z mniejszych państw często nie biorą udziału w posiedzeniach – między innymi z powodów finansowych. - Niezbędna jest więc większa solidarność pomiędzy samorządami prawniczymi, które są członkami CCBE – na co zresztą wskazywała Pani Prezydent Maria Ślązak w swoim inauguracyjnym przemówieniu - komentuje.
Czytaj: Radca prawny Maria Ślązak wiceprezydentem CCBE>>>

CCBE (Council of Bars and Law Societies of Europe, Conseil des barreaux européens) jest międzynarodową organizacją działającą w imieniu ponad miliona prawników europejskich poprzez swoich członków – adwokatury i stowarzyszenia prawnicze państw członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Od przeszło pięćdziesięciu lat CCBE reprezentuje organizacje członkowskie wobec instytucji europejskich, posiada także stałe delegacje przy Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz przy Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Każdy kraj tworzy jedną delegację, nawet jeżeli na jego obszarze funkcjonuje kilka samorządów prawniczych, które należą do tej organizacji. CCBE działa poprzez Sesję Plenarną, odbywającą się dwa razy w roku i podejmującą  decyzje w najważniejszych sprawach,  Komitet Stały, który obraduje pięć razy w roku i uchwala stanowiska oraz wytyczne w sprawach istotnych dla zawodów prawniczych, Prezydencję składająca się z Prezydenta oraz trzech Wiceprezydentów, komisji i grup roboczych, które opracowują projekty stanowisk, wytycznych, rekomendacji i zaleceń oraz Sekretariatu zapewniającego obsługę organów CCBE.

Radca prawny Jędrzej Klatka uczestniczy w pracach CCBE od 2006 roku. Kontynuując rodzinną tradycję prowadzi kancelarię w Katowicach, zajmując się prawem ochrony środowiska i prawem zamówień publicznych. Odznaczony złotą odznaką „zasłużony dla samorządu radców prawnych”. Miłośnik narciarstwa i nowoczesnych technologii.  Żona Agnieszka jest doktorem prawa. Ma dwoje dzieci.