Strona główna » Wiadomości » Rynek » JSLegal oferuje usługę compliance

JSLegal oferuje usługę compliance

16.04.18

Łączenie tradycyjnych usług prawniczych z oferta poszerzoną m.in. o usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, ochrony środowiska i weryfikacji kontrahentów - to zadanie nowej praktyki Compliance 360 utworzonej w kancelarii JSLegal.

articleImage: JSLegal oferuje usługę compliance fot. Thinkstock

Jak podkreśla kancelaria, poszerzona oferta łączy tradycyjnie oferowane usługi stricte prawnicze z weryfikacją kontrahentów, zapobieganiem korupcji, audytem bezpieczeństwa IT ,audytem  bezpieczeństwa zasobów niematerialnych (tajemnice przedsiębiorstwa, patenty), a także wdrażaniu regulacji MAR, procedur ochrony danych osobowych, weryfikacji zgodności funkcjonowania organizacji z prawem ochrony konkurencji i prawem ochrony środowiska.

- Kluczem do rozwoju każdego biznesu jest pewność co do wiarygodności kontrahentów, jak również ograniczanie do minimum ryzyka wynikającego z prowadzeniem działalności w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. Do tego przedsiębiorcy muszą mieć na uwadze nowe zagrożenia, takie jak cyberprzestępczość oraz nowe uwarunkowania prawne dotyczące coraz bardziej restrykcyjnej polityki środowiskowej, antykorupcyjnej, konsumenckiej mówi adw. Bartłomiej Jankowski, partner JSLegal.

  Unormowania compliance w korporacjach >>

Liderem nowo utworzonej praktyki jest Luiza Wyrębkowska. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje pracę dla spółek z sektora energetycznego, przemysłu, logistyki i usług. Pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora biura prawnego w PKN ORLEN S.A. oraz Head of Legal Department w Benefit Systems S.A. Odpowiadała za obsługę korporacyjną spółek notowanych na GPW, uczestniczyła w wielu strategicznych projektach biznesowych oraz negocjacjach handlowych . Nadzorowała również projekty związane z  dostosowaniem spółek do nowych przepisów w zakresie danych osobowych (RODO) oraz postępowania z zakresu prawa ochrony konkurencji.

- W ramach praktyki Compliance 360° przy każdym projekcie pracuje zespół doświadczonych adwokatów, radców prawnych, byłych funkcjonariuszy Policji, specjalistów od IT i cyber security – wyjaśnia Luiza Wyrębkowska. 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE