Strona główna » Wiadomości » Rynek » K&L Gates doradcą przy sprzedaży pakietu akcji chorwackiej spółki

K&L Gates doradcą przy sprzedaży pakietu akcji chorwackiej spółki

07.01.18

Prawnicy K&L Gates Jamka sp.k. doradzali OT Logistics S.A. w związku ze sprzedażą 1.179.355 akcji Luka Rijeka d.d. stanowiących 8,75% kapitału zakładowego spółki za łącznie 59,0 mln HRK (tj. ok. 32,8 mln zł) przez OT Logistics na rzecz Funduszu Ekspansji Zagranicznej FIZAN, zarządzanego przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

articleImage: K&L Gates doradcą przy sprzedaży pakietu akcji chorwackiej spółki fot. Thinkstock

Realizacja transakcji stanowiła wykonanie umowy o współpracy w nabywaniu akcji Luka Rijeka zawartą wcześniej między OT Logistics i FEZ, zarządzanym przez PFR TFI.

Luka Rijeka d.d. jest spółką publiczną notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Zagrzebiu, operatorem największego portu w Chorwacji. We wrześniu 2017 r. OT Logistics nabyła od Republiki Chorwacji w drodze transakcji pakietowej zawartej na giełdzie papierów wartościowych w Zagrzebiu 11,75% akcji Luka Rijeka w rezultacie zaakceptowania oferty OT Logistics złożonej w przetargu organizowanym przez chorwacki rząd. Zwiększyła wówczas swoje zaangażowanie w Luka Rijeka do 32,56%.

Po stronie K&L Gates, w zakresie prawa polskiego doradzali Maciej Jamka, partner administracyjny, oraz Jakub Pitera, counsel z warszawskiego biura K&L Gates.
W zakresie prawa chorwackiego doradzał Zoran Krajinovic z kancelarii Krajinovic and Partners z Zagrzebia.
 

07.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE