Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Komornicy apelują do ministrów w sprawie VAT

Komornicy apelują do ministrów w sprawie VAT

09.08.17

Obecna sytuacja uzasadnia zaniechanie w całości poboru VAT od opłat egzekucyjnych do czasu wejścia w życie nowych ustaw komorniczych - uważa samorząd komorcniczy.

articleImage: Komornicy apelują do ministrów w sprawie VAT fot. Thinkstock

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, zgodnie z art. 22 par. 1 ordynacji podatkowej minister finansów może, w przypadkach uzasadnionych interesem publicznym lub ważnym interesem podatników, zaniechać w całości lub w części poboru podatków. W tym celu wydaje rozporządzenie, w którym określa rodzaj daniny, okres zwolnienia i zainteresowaną grupę podatników.

– Nie ulega wątpliwości, że zaistniała sytuacja w pełni uzasadnia przyjęcie, iż zaniechanie w całości poboru VAT od opłat egzekucyjnych do czasu wejścia w życie nowych ustaw komorniczych uzasadnione jest ważnym interesem publicznym – mówi Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej, który wystąpił właśnie do ministra sprawiedliwości, by z kolei ten zwrócił się do szefa resortu finansów.

Czytaj: NSA: komornicy są podatnikami VAT>>

Zdaniem komorników wydanie takiego rozporządzenia jest konieczne z powodu nagromadzenia okoliczności, które w znaczący sposób wpływają na sytuację finansową poszczególnych kancelarii.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / Autor: Piotr Szymaniak

09.08.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE