Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Kraków: sprawa zabójstwa sprzed 19 lat przeniesiona do Rzeszowa

Kraków: sprawa zabójstwa sprzed 19 lat przeniesiona do Rzeszowa

06.12.17

Sąd Apelacyjny w Krakowie postanowił, że sprawa zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan zostanie przeniesiona do Sądu Okręgowego w Rzeszowie – poinformował w środę rzecznik SA sędzia Tomasz Szymański.

articleImage: Kraków: sprawa zabójstwa sprzed 19 lat przeniesiona do Rzeszowa fot. Thinkstock

O przeniesienie procesu wnosili dla dobra wymiaru sprawiedliwości sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie, do którego w piątek trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Czytaj: Zabójstwo sprzed 19 lat nie może być sądzone w Tarnowie, bo jeden z podejrzanych spokrewniony z sędziami>>

W procesie, oprócz głównych oskarżonych - Pawła K. i jego ojca Józefa K. - na ławie oskarżonych zasiądzie 15 innych osób, w tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji. Jak informował w poniedziałek rzecznik SO w Tarnowie sędzia Tomasz Kozioł, jeden z oskarżonych byłych policjantów jest osobą powiązaną rodzinnie z dwójką sędziów tarnowskich sądów - jednym sędzią sądu okręgowego i jednym z sędziów sądu rejonowego.

"Uważamy, że ta okoliczność mogłaby zarówno u stron postępowania, jak i u opinii publicznej, nasunąć wątpliwości co do bezstronności sądu w tej sprawie. Celem uniknięcia tej sytuacji złożyliśmy wnioski o nasze wyłączenie" – mówił sędzia Kozioł.

Zastrzeżenia wobec prowadzenia sprawy przez Sąd Okręgowy w Tarnowie wyrażała także rodzina ofiary. (PAP)

 

06.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE