Strona główna » Wiadomości » Rynek » Linklaters doradcą w jednej z największych transakcji sprzedaży nieruchomości w Polsce

Linklaters doradcą w jednej z największych transakcji sprzedaży nieruchomości w Polsce

07.01.18

Kancelaria Linklaters doradzała Chariot Top Group, spółce reprezentowanej przez Griffin Real Estate, przy przejęciu portfolio 28 polskich centrów i parków handlowych od A-R-A Retail Centers.

articleImage: Linklaters doradcą w jednej z największych transakcji sprzedaży nieruchomości w Polsce fot. Thinkstock

Jak informuje kancelaria, następnie doszło do odsprzedaży 12 obiektów z tego portfolio na rzecz Echo Polska Properties. Łączna wartość transakcji przekroczy 1,7 mld euro. To jedno z największych nabyć w sektorze nieruchomości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spośród transakcji zawartych w 2017 roku (zamknięcie transakcji nastąpiło 4 stycznia 2018 roku).
 
4 stycznia 2018 został zamknięty pierwszy etap transakcji – nabycie 28 obiektów przez Chariot Top Group oraz odsprzedaż pierwszej ich transzy, czyli czterech centrów handlowych M1 na rzecz EPP (pozostałe 8 obiektów zostanie odsprzedane w dalszych etapach transakcji).
 
Zespołem prawników doradzających Chariot Top Group kierował Artur Kulawski, partner zarządzający, oraz Janusz Dzianachowski, partner w praktyce prawa nieruchomości warszawskiego biura Linklaters. W skład zespołu weszli między innymi następujący prawnicy z praktyki prawa nieruchomości oraz praktyki projects: Tomasz Trystuła, associate, Żaneta Rogoń, associate, Monika Lerka, senior associate, oraz Judyta Sawicka, managing associate.
Marcin Schulz, counsel w praktyce prawa korporacyjnego, nadzorował zespół doradzający przy odsprzedaży części portfolio do EPP oraz w zakresie wszystkich aspektów prawa korporacyjnego. W skład jego zespołu weszli Christopher Quinn, managing associate, oraz Jakub Woźniak, associate z praktyki prawa korporacyjnego. W zakresie finansowania transakcji doradzał londyński zespół Linklaters, którym kierował Steve Smith, partner w praktyce banking. W skład zespołu weszli również Scott Simpson, partner, Katy Lucas, managing associate oraz warszawski zespół praktyki prawa finansowego i bankowości: Joanna Gawlicka, managing associate, Marcin Nowak, associate i Maciej Pietroń, associate. W transakcję zaangażowani byli również prawnicy z biur Linklaters w Amsterdamie i Luksemburgu.
 

Inny 07.01.18
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • Bogusław Wierzbicki IP: 89.79.* 11-01-2018
    Art. 129 ust. 2 Konstytucji RP z 1997 r. w sposób jednoznaczny określa moment uprawomocnienia się ważności wyboru Prezydenta RP, przeciwko której przysługuje protest z art. 129 ust. 2 Konstytucji RP. Nie ma więc wątpliwości w tak istotnej kwestii jak określenie właściciela w braku ustawy do art. 129 ust. 2 Konstytucji RP.

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE