Strona główna » Wiadomości » Aktualności » „Newsweek”: sędziowie TK chodzą na konsultacje do PiS. TK: to kłamstwo!

„Newsweek”: sędziowie TK chodzą na konsultacje do PiS. TK: to kłamstwo!

13.08.17

„Newsweek” pisze o wizytach wybranych przez PiS sędziów Trybunału Konstytucyjnego w siedzibie tej partii. – Ta publikacja zawiera nieprawdziwe informacje i nieuprawnione interpretacje – oświadczyło w niedzielę Biuro Trybunału Konstytucyjnego.

articleImage: „Newsweek”: sędziowie TK chodzą na konsultacje do PiS. TK: to kłamstwo! trybunal.gov.pl

W przesłanym mediom komunikacie Biuro TK odniosło się do zapowiedzianego artykułu, który ma ukazać się w najbliższym numerze tygodnika.

Jego autorzy, Michał Krzymowski i Wojciech Cieśla piszą, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i Mariusz Muszyński w 2016 r. gościli w głównej siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. W tym czasie Trybunałem kierował jeszcze Andrzej Rzepliński, ale Przyłębska była już dopuszczona do orzekania. Według autorów artykułu "sędziowie TK nie tylko gościli w biurze partii rządzącej, ale też przyjmowali jej polityków w gmachu swojego urzędu".
- Z naszych ustaleń wynika, że sędziowie wchodzili do biura partii nie głównym wejściem a tylnymi drzwiami znajdującymi się w głębi podwórka. Tymi samymi, z których każdego ranka korzysta prezes PiS - piszą autorzy artykułu. Więcej>>

- Trybunał Konstytucyjny oświadcza, że zapowiadana na stronie internetowej newsweek.pl publikacja redaktorów Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli zawiera nieprawdziwe informacje i nieuprawnione interpretacje. Stanowi próbę zdyskredytowania Trybunału Konstytucyjnego – czytamy w oświadczeniu Biura Trybunału Konstytucyjnego.
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE