Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Nie będzie sędzią WSA, bo była w Brukseli

Nie będzie sędzią WSA, bo była w Brukseli

12.07.18

Marta Kożuchowska-Warywoda nie zostanie sędzią wojewódzkiego sądu administracyjnego. Nie są znane wszystkie motywy negatywnej jej oceny przez KRS, ale przed dokonaniem tej oceny członkowie Rady otrzymali informację, że sędzia uczestniczyła w spotkaniu z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.

articleImage: Nie będzie sędzią WSA, bo była w Brukseli fot. Thinkstock

Sędzia Sądu Rejonowego Warszawa-Wola, która jest też prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", kandydowała na wakujące stanowisko sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Przed rozpoczęciem dyskisji nad jej kandydaturą na posiedzieniu Krajowej Rady Sądownictwa poseł Krystyna Pawłowicz (PiS), która reprezentuje w KRS Sejm, rozdała członkom Rady listę sędziów, którzy 21 marca br. przyjechali do Brukseli i spotykali się tam m.in. z wiceprzewidniczacym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem oraz przedstawicielami Parlamentu Europejskiego Tematem rozmów były zmiany wprowadzane w polskim wymiarze sprawiedliwości.   

To, że kserokopia listy uczestników wyjazdu do Brukseli była przedmiotem analizy członków KRS przyznał jej przewodniczący sędzia Leszek Mazur. Potwierdził, że to posłanka Krystyna Pawłowicz przekazała tę listę członkom KRS. Jak powiedział "Rzeczpospolitej", nie do końca mu się to podobało, "bo to wrzucenie akcentu politycznego do merytorycznych prac Rady". - Ale jeżeli członek KRS składa taki materiał, to wszyscy pozostali powinni się z nim zapoznać - stwierdził.

Kandydatura Marty Kożuchowskiej-Warywody została odrzucona.


Niezawisłość sędziowska i jej gwarancje w procesie cywilnym>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE