Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Notariusz oskarżony o wspieranie parabanku

Notariusz oskarżony o wspieranie parabanku

19.06.17

 Notariusz Mateusz R. jest jednym ze współoskarżonych w ramach skierowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie do sądu aktu oskarżenia przeciwko Rafałowi K. – twórcy Pozabankowego Centrum Finansowego sp. z o.o.

articleImage: Notariusz oskarżony o wspieranie parabanku fot. Thinkstock
Rafał K. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wyłudzenie pieniędzy, weksli oraz nieruchomości i innych praw majątkowych o wartości ponad 14 milionów złotych. Do popełnienia tych przestępstw doszło w latach 2010-2012. Aktem oskarżenia objęto również 13 innych członków grupy przestępczej, którzy współdziałali z Rafałem K.
 
 
Notariusz Mateusz R. jest oskarżony o to, że sporządzał akty notarialne na potrzeby grupy przestępczej. Notariusz usłyszał zarzut popełnienia 36 przestępstw związanych z niedopełnieniem obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wskutek nienależytego uwzględnienia interesów osób pokrzywdzonych przy sporządzanych aktach notarialnych, a także dotyczące sporządzenia aktów notarialnych służących przetransferowaniu wyłudzonego mienia, w celu ukrycia jego przestępczego pochodzenia (art. 231 par. 2 kodeksu karnego i art. 299 par.1 i 5 kodeksu karnego).
 
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE