Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Ponad 1300 prawników przyjedzie na kongres, w tym przedstawiciel prezydenta

Ponad 1300 prawników przyjedzie na kongres, w tym przedstawiciel prezydenta

19.05.17

Ponad 1,3 tys. prawników weźmie w sobotę udział w debacie nad reformą wymiaru sprawiedliwości – informują organizatorzy Kongresu Prawników Polskich. I podkreślają, że lista uczestników jest jeszcze otwarta i można zgłaszać swój udział.

articleImage: Ponad 1300 prawników przyjedzie na kongres, w tym przedstawiciel prezydenta fot. Thinkstock

Jak poinformowała Rzeczpospolita, udział w kongresie potwierdził minister Andrzej Dera, przedstawiciel prezydenta RP. Z nieoficjalnych przekazów wynika natomiast, że raczej nie pojawi się w Katowicach ani minister sprawiedliwości, ani żaden jego przedstawiciel.
Wcześniej swój udział w kongresie zapowiedzieli prezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koen Lenaerts, prezydent Europejskich Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) Nuria Diaz Abad, wiceprezydent Stowarzyszenia Sędziów Europejskich dla Demokracji i Wolności Medel Thomas Guddat.

Jak przypominają organizatorzy, największe tego typu wydarzenie w najnowszej historii Polski odbędzie się w sobotę 20 maja 2017 r. w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przy Placu Sławika i Antalla 1.
Organizatorami Kongresu są Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Krajowa Rada Radców Prawnych oraz Naczelna Rada Adwokacka. - Decyzję o zorganizowaniu Kongresu Prawników Polskich podjeliśmy, by w jego trakcie zastanawiać się jak wartości związane z demokracją i praworządnością chronić i rozwijać z korzyścią dla wszystkich Polaków, jak szkodliwy może być polityczny populizm burzący fundamenty demokracji – czytamy w zaproszeniu.
Zdaniem organizatorów Kongresu, w Polsce jak najbardziej potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. - Wymaga ona jednak przemyślanych decyzji, wypracowanych i konsultowanych z praktykami, jakimi są m.in. adwokaci, radcy prawni i sędziowie - stwierdzają.

Partnerem Kongresu jest wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, a serwis Lex.pl przygotuje z niego obszerną relację.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem: http://kongresprawnikow.pl/>>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE