Sygnatariuszem Porozumienia z ramienia Kancelarii Prezydenta RP był Sekretarz Stanu Andrzej Dera, zaś z ramienia Krajowej Rady Notarialnej – prezes KRN, not. Mariusz Białecki oraz wiceprezes, not. Elżbieta Rączkowska-Martyn.
Strony Porozumienia opierając się na wspólnym pojmowaniu zadań w zakresie edukacji i informacji prawnej oraz rozumiejąc potrzebę podnoszenia społecznej świadomości w zakresie ochrony praw obywatelskich, a także przestrzegania ich przez organy władzy publicznej zdecydowały o podjęciu współpracy oraz zadeklarowały wzajemnie świadczyć pomoc w tym zakresie, w ramach posiadanych kompetencji. Pomoc ta, w szczególny sposób skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
„Podpisane dzisiaj porozumienie jest kolejnym z działań podejmowanych przez samorząd notarialny w celu podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa – powiedział prezes Krajowej Rady Notarialnej Mariusz Białecki. – Notariusze realizują takie inicjatywy od wielu lat, a najbardziej znaną z nich jest organizowany od roku 2010 Dzień Otwarty Notariatu. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z Kancelarią Prezydenta nasze starania będą docierały do jeszcze większej liczby obywateli. W naszym rozumieniu edukacja społeczeństwa jest nierozerwalnie związana z wykonywaniem zawodów prawniczych zaufania publicznego – dodał.”

Minister Andrzej Dera podkreślił, że Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej chce usprawnić relację pomiędzy obywatelem a organami administracji samorządowej i centralnej. Prezes Krajowej Rady Notarialnej not. Mariusz Białecki zapowiedział, że notariusze chętnie włączą się w działania na rzecz promowania edukacji prawnej.
Krajowa Rada Notarialna zdecydowała o powierzeniu realizacji działań wynikających z podpisanego dzisiaj Porozumienia działającej przy KRN Fundacji na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego. Zaplanowane działania, w pierwszym etapie współpracy, polegały będą na wsparciu notariuszy dla działań interwencyjnych realizowanych przez Biuro. Notariusze, działając w ramach wolontariatu, będą  wspierać pracowników Biura w rozpatrywaniu spraw znajdujących się w kompetencjach rejentów. Kolejnym etapem współpracy będzie bezpośrednie zaangażowanie notariuszy w udzielanie pomocy osobom, które zgłoszą swój problem w ramach dyżurów ekspertów oraz korespondencyjnie, odpowiadając pisemnie na nadesłane sprawy.