Strona główna » Wiadomości » Opinie » Premier wierzy w kompromis z prezydentem ws reformy sądów

Premier wierzy w kompromis z prezydentem ws reformy sądów

11.10.17

Ciągle wierzę, że różnica zdań przy reformie sądów znajdzie pozytywne rozwiązanie - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Polsat News. Pytana o konflikt z prezydentem Andrzejem Dudą na tym tle, odpowiedziała: "Nie nazwałabym tego konfliktem".

articleImage: Premier wierzy w kompromis z prezydentem ws reformy sądów Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"Nie nazwałabym tego konfliktem. Ciągle wierzę w to, że ta różnica zdań przy reformie sądów znajdzie jednak pozytywne rozwiązanie i ta reforma będzie zrealizowana" - powiedziała szefowa rządu.

"Reforma sądów powinna być przeprowadzona jak najszybciej, dlatego też weta pana prezydenta moim zdaniem zatrzymały ten proces" - powiedziała premier. "Gdybyśmy wprowadzili te reformy w sądownictwie, dzisiaj już by były one realizowane" - zaznaczyła. "To były dobre rozwiązania" - oceniła szefowa rządu, podkreślając, że "bez głębokiej reformy sądów nie zreformujemy państwa". "Jesteśmy spóźnieni" - dodała.

Pytana o wątpliwości prezydenta, które były podstawą jego wet, premier odpowiedziała, że zapis o roli ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego co do obsady SN dotyczył okresu przejściowego. "On jest członkiem rządu, to nie jest osoba, która jest poza jakąkolwiek kontrolą; to jest członek rządu, który realizuje program większości rządzącej" - podkreśliła szefowa rządu. Jak dodała, nie ma obawy, że jego decyzje "mogą być decyzjami, które burzą porządek prawny".

Premier przypomniała, że są złożone poprawki PiS do nowych projektów ws. SN i KRS przedstawionych przez prezydenta. "Znam te poprawki, ale póki pan prezydent nie wypowie się na ich temat, to wolałabym ich nie tutaj nie ujawniać" - dodała. Podkreśliła, że te poprawki "mają rozwiązać problem, gdyby nie udało się większością 3/5 wybrać składu KRS".(PAP)

autor: Łukasz Starzewski

11.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE