Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Prezes SO z Rzeszowa kolejnym kandydatem do KRS

Prezes SO z Rzeszowa kolejnym kandydatem do KRS

12.02.18

Nowy prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie Rafał Puchalski jest jedenastym kandydatem do Krajowej Rady Sądownictwa, którego personalia opublikowała w poniedziałek Kancelaria Sejmu.

articleImage: Prezes SO z Rzeszowa kolejnym kandydatem do KRS fot. Thinkstock

Z przedstawionych informacji wynika, że Rafał Puchalski od 2003 r. związany był z Sądem Rejonowym w Jarosławiu; od 2009 r. orzekał w jego Wydziale Karnym. W okresie od lipca 2016 r. do stycznia roku bieżącego był on "delegowany do pełnienia funkcji administracyjnych w Ministerstwie Sprawiedliwości", a od 10 marca ub.r. sprawował on w resorcie funkcję wicedyrektora Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich.
Od początku lutego został powołany przez ministra sprawiedliwości "do pełnienia funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie na okres sześciu lat".

Wcześniej Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że jako kandydatów na członków KRS zgłoszono: Roberta Pelewicza, Dariusza Drajewicza, Grzegorza Furmankiewicza, Teresę Kurcyusz-Furmanik, Leszka Mazura, Jędrzeja Kondka, Ewę Łąpińską, Macieja Andrzeja Miterę, Dagmarę Pawełczyk-Woicką i Mariusza Witkowskiego.

Czytaj: Znane są personalia kolejnych pięciu kandydatów do KRS>>

  Państwo prawa to niezależne sądy>>
 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE