Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Prof. Morawski przeprasza urażonych treścią jego wystąpienia w Oxfordzie

Prof. Morawski przeprasza urażonych treścią jego wystąpienia w Oxfordzie

17.05.17

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Lech Morawski wydał w środę oświadczenie, w którym przeprosił tych, którzy poczuli się urażeni formą lub treścią jego wystąpienia podczas debaty naukowej w Oxfordzie.

articleImage: Prof. Morawski przeprasza urażonych treścią jego wystąpienia w Oxfordzie Fot. Flickr/Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM/Źródło - Kancelaria Premiera's photostream/Lic. CC by

 Czytaj: Sędzia TK: politycy i sędziowie w Polsce skorumpowani>>

"Wobec nieporozumienia jakie powstało wokół mojego wystąpienia podczas debaty naukowej w Oxfordzie, odnosząc się do krytycznych głosów, aby zakończyć dalszą dyskusję na ten temat, tych którzy czują się urażeni albo zgłaszają wątpliwości co do formy i treści mojej wypowiedzi, przepraszam" - napisał Morawski w oświadczeniu przesłanym mediom.

Sędzia Morawski 9 maja był gościem konferencji, na której - według mediów - miał mówić m.in., o korupcji wśród sędziów Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego oraz że "czołowi polscy politycy są skorumpowani". Sędzia w środę w oświadczeniu dla portalu wPolityce.pl odcina się od zarzutów; zastrzega m.in., że "w żadnym kontekście" wstąpienia nie stwierdził, że "Sędziowie TK czy SN przyjmują łapówki".(PAP)

17.05.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE