Autor wydanej właśnie przez Wolters Kluwer książki pt. Wprowadzenie do logiki dla prawników twierdzi też, że trudno wróżyć karierę prawnikowi, który nie potrafi efektywnie posługiwać się językiem. – Aby więc skutecznie posługiwać się narzędziem zwanym „językiem”, niezbędne staje się choćby pobieżne zapoznanie się z wiadomościami z zakresu: semiotyki logicznej, logiki formalnej oraz ogólnej metodologii nauk stanowiących działy logiki w szerokim tego słowa znaczeniu - uważa Oktawian Nawrot.

imagesViewer

Jak podkreśla wydawca, Wprowadzenie do logiki dla prawników to nowoczesny podręcznik akademicki zawierający podstawowy wykład logiki. Obejmuje on najważniejsze zagadnienia z zakresu semiotyki logicznej, klasycznej logiki formalnej oraz ogólnej metodologii nauk, z podkreśleniem elementów szczególnie przydatnych w pracy myślowej prawnika.

Obok wspomnianych zagadnień czytelnik odnajdzie w książce omówienie takich zagadnień jak:
•    interpretacja tekstów prawnych,
•    wnioskowania prawnicze,
•    problematyka wypowiedzi modalnych i deontycznych, a także
•    logika erotetyczna.
Najnowsze wydanie książki uzupełnione zostało o zbiór zadań wraz z odpowiedziami i objaśnieniami, które mogą okazać się szczególnie przydatne podczas przygotowań do egzaminu. Korzystanie z podręcznika ułatwi także szczegółowy indeks rzeczowy i przystępny język wykładu oraz doskonale dobrane, wyraziste przykłady opatrzone komentarzami.
Zdaniem autora podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów prawa i administracji. Pomocny będzie również studentom kierunków humanistycznych i ekonomicznych, mających w programie studiów przedmiot logika lub ogólna metodologia nauk.

Więcej o publikacji>>>