Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Projekt: po egzaminie prawniczym poprawka tylko niezdanej części

Projekt: po egzaminie prawniczym poprawka tylko niezdanej części

11.10.17

Posłowie proponują ułatwienia dla osób, którym powinęła się noga na egzaminie zawodowym na radcę prawnego, adwokata i notariusza. Chcą, by mogli poprawiać tylko to, czego nie zdali.

articleImage: Projekt: po egzaminie prawniczym poprawka tylko niezdanej części fot. Thinkstock

Jak pisze Rzeczpospolita, w czwartek odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw deregulacji. Jednym z punktów obrad ma być dyskusja nad nowelizacją ustaw o samorządach prawniczych. Posłowie chcą wprowadzić drugi termin egzaminu i umożliwić jego zdawanie partiami.

Przewodniczący komisji Wojciech Murdzek, poseł PiS, chce, aby osoby, które nie zdały jednej części egzaminu zawodowego, nie musiały za drugim podejściem ponownie mierzyć się z całością materiału, tak jak jest dziś. Zmierzą się tylko z tą częścią, z której nie uzyskały pozytywnej oceny.

Pomysły posłów krytykują samorządy prawnicze. – Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej jest negatywne. Propozycja jest mocno nieprzemyślana – mówi adwokat Rafał Dębowski, sekretarz NRA.

– W zawodach zaufania publicznego nie chodzi o to, żeby obniżać poprzeczkę i dopuszczać do nich osoby, które nie spełniają kryteriów i nie potrafią za jednym podejściem wykazać się umiejętnością samodzielnego wykonywania zawodu, czego testem jest jednolity egzamin składający się z kilku części – dodaje.

Podobne spostrzeżenia ma Zbigniew Tur, wiceprezes Krajowej Izby Radców Prawnych.

Źródło: Rzeczpospolita / Autor:  Anna Krzyżanowska

11.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE