Strona główna » Wiadomości » Opinie » Samorząd: skutki nowych ustaw komorniczych będą dramatyczne

Samorząd: skutki nowych ustaw komorniczych będą dramatyczne

19.05.17

Podtrzymujemy twierdzenia o zagrożeniach, jakie stwarzają dla systemu egzekucji sądowej przyjęte przez Radę Ministrów projekty ustaw o komornikach sądowych i kosztach komorniczych - pisze Krajowa Rada Komornicza na swojej stronie internetowej.

articleImage: Samorząd: skutki nowych ustaw komorniczych będą dramatyczne fot. Thinkstock

Czytaj: Rząd proponuje duże zmiany w przepisach komorniczych>>

Samorząd komorniczy wskazuje, że alarmowanie o dramatycznych skutkach planowanych zmian nie jest narracją mającą na celu zachowanie istniejącego stanu, ale jest przejawem troski o funkcjonowanie całego systemu egzekucji.

"Krajowa Rada Komornicza od dawna postulowała wprowadzenie czytelnego i prostego systemu opłat egzekucyjnych. Niestety projekt ustawy o kosztach komorniczych tylko pozornie racjonalizuje opłaty egzekucyjne. Wysokość opłat minimalnych, maksymalnych i stałych określona kwotowo nie uwzględnia dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej. Opłata minimalna w wysokości 100 zł nie uwzględnia kosztów prowadzenia spraw o niewielkie kwoty" - podkreśla KRK.

Wyraża także wątpliwości dotyczące postulatów polepszenia sytuacji młodych komorników."Trudno przyjąć, że kwota 300 zł miesięcznie jest stworzeniem preferencyjnych warunków dla osób chcących rozpocząć karierę w zawodzie komornika" - piszą komornicy o obniżeniu składek.

 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Redakcja Publikacji Elektronicznych WK
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE