Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Sędziowskie stowarzyszenie dziękuje za obronę sądów

Sędziowskie stowarzyszenie dziękuje za obronę sądów

17.07.17

Uchwalane i projektowane ustawy zrywają z zasadą apolityczności sądów i będą prowadzić do upadku rządów prawa. Obywatele stracą gwarancję rozpoznania ich spraw przez wolnego od nacisku sędziego - stwierdza Stowarzyszenie "Iustitia".

articleImage: Sędziowskie stowarzyszenie dziękuje za obronę sądów fot. Thinkstock

W niedzielę 16 lipca Zarząd Stowarzysznia Sędziów Polskich "Iustitia" opiblikował oświadczenie, w którym stwierdza: My, sędziowie Rzeczypospolitej Polskiej składamy wyrazy głębokiego szacunku i podziękowania wszystkim protestującym przeciwko upolitycznieniu polskich sądów.

Czytaj: Przed Sejmem protestowano przeciw zmianom w sądownictwie>>

Autorzy oświadczenia piszą w nim także, że nie mogą w tej sytuacji milczeć - Jest naszym obowiązkiem stać na straży praw i wolności, bo kto zabezpieczy prawo do wolności słowa, organizowania zgromadzeń, jeśli znikną niezależne sądy? Prosimy bądźcie z nami, patrzcie na ręce politykom, nie pozbywajcie się swoich praw. Tylko w dialogu wszystkich środowisk społecznych można naprawdę zreformować polskie sądy. Wierzymy, że nadejdzie taki dzień, każdy z nas ma prawo żądać prawdziwych reform, a nie politycznego podporządkowania - czytamy w oświadczeniu.

Czytaj: "Łańcuch światła" przed Sądem Najwyższym przeciw planom zmian w sądownictwie>>

 
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Iustitia
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE