Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Sejm: komisja za obniżeniem budżetów SN, RPO i prezydenta

Sejm: komisja za obniżeniem budżetów SN, RPO i prezydenta

10.01.18

Sąd Najwyższy dostanie w tym roku o 5,2 mln zł mniej, RPO o 3,2, a Kancelaria Prezydenta o 10 mln. Takie m.in. poprawki w budżecie zarekomendowała w środę sejmowa komisja finansów.

articleImage: Sejm: komisja za obniżeniem budżetów SN, RPO i prezydenta fot. Thinkstock

Sejmowa komisja finansów publicznych poparła w środę wszystkie poprawki PiS do budżetu na 2018 r.
Zgodnie z proponowaną poprawką budżet Kancelarii Prezydenta RP zmniejszy się o 10 mln zł, Kancelarii Senatu o 2,5 mln zł, wydatki Sądu Najwyższego o 5,2 mln zł, Rzecznika Praw Obywatelskich o 3,2 mln zł, Państwowej Inspekcji Pracy o 22,9 mln zł, a IPN o 33,8 mln zł.

Jednocześnie komisja przyjęła poprawkę zwiększającą wydatki Kancelarii Sejmu o prawie 13 mln zł. Związane to jest z nowymi zadaniami Kancelarii Sejmu dotyczącymi utrzymania Straży Marszałkowskiej i sejmowej gastronomii.

Projekt budżetu na 2018 r. zakłada, że deficyt nie przekroczy 41,5 mld zł, wzrost gospodarczy będzie na poziomie 3,8 proc., a średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc.
Według projektu dochody państwa wyniosą 355,7 mld zł, a wydatki 397,2 mld zł. W projekcie założono deficyt sektora finansów publicznych w 2018 r. w wysokości 2,7 proc. PKB.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE