Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Stowarzyszenie nagrodzi najlepszych firmowych prawników

Stowarzyszenie nagrodzi najlepszych firmowych prawników

27.11.17

Piotr Antoszek, Joanna Krawczyk–Nasiłowska, Małgorzata  Żurowska, Aurelia Cieślińska, Izabela Wiśniewska, Grzegorz Pawłowski, Marcin Dąbrowski, Artur Chrzanowski, Marcin Nowicki, Patryk Laskorzyński, Sebastian Grzywacz - to prawnicy, którzy znaleźli się w czołówce kandydatów do nagrody Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw. Partnerem konkursu jest wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

articleImage: Stowarzyszenie nagrodzi najlepszych firmowych prawników fot. Thinkstock

Wyróżnienie wręczone zostanie podczas zaplanowanej na 30 listopada dorocznej gali tej organizacji. 

O przyznaniu głównej nagrody w konkuresie Lider Prawników Przedsiębiorstw zdecyduje w najbliższych dniach kapituła, w której zasiadają m.in. prezes PSPP radca prawny Waldemar Koper i Alicja Pollesch, członek zarządu Wolters Kluwer Polska SA. 

Piotr Antoszek z Solaris Bus & Coach S.A. trafił do grona wyróżnionych m.in. w związku z tym, że zamknął jedną z kluczowych w okresie swojej działalności transakcję polegającą na utworzeniu spółki joint venture, Solaris Tram sp. z o.o. prowadzącej działalność tramwajową, razem ze spółką Stadler Rail AG, spółką szwajcarską z siedzibą w Bussnang. Była to pierwsza transakcja „zbywcza” po stronie Solaris.

Joanna Krawczyk-Nasiłowska w gronie pretendentów do nagrody znalazła się m.in. w związku z udziałem w podziale największego projektu biurowego w Polsce - Warsaw Spire poprzez wyodrębnienie największych samodzielnych lokali użytkowych wraz z podziałem spółki będącej właścicielem tego projektu na 3 nowe spółki i podziałem finansowania udzielonego przez konsorcjum czterech banków z siedzibą w Polsce,  a także refinansowaniem projektu Warsaw Spire przez konsorcjum 3 banków z siedzibami w Niemczech (370 mln euro) i sprzedażą jednego z trzech budynków z projektu Warsaw Sspire na rzecz funduszu inwestycyjnego.

Małgorzata Żurowska z BASF w gronie nominowanych do nagrody znalazła się m.in. w związku z koordynacją wdrożenia Business Partners Due Diligence we wszystkich krajach regionu oraz opracowaniem i realizacją „Gry Compliance” jako praktycznie bezkosztowy, oryginalny pomysł na grę interaktywną dla pracowników, której realizacja spotkała się z takim zainteresowaniem, iż Compliance Oficerowie globalnie ją przeprowadzili w podległych im krajach, również poza EU.
 
Aurelia Cieślińska zarekomendowana została do nagrody m.in. za wdrożenie w strukturach prawnych Capgemini Polska własnej autorskiej strategii zarządzania zespołem prawnym tzw. Corporate Legal Management oraz przygotowanie Globalnej Strategii Zarządzania funkcją prawną skalowalnej i opartej na Corporate Legal Management.

Izabela Wiśniewska z firmy Multi Poland sp. z o.o. wyróżniona została m.in. za prace przy organizacji budowy dużego, wielofunkcyjnego obiektu urbaniztycznego w Gdańsku, za zaanagażowanie w transakcja obejmujące sprzedaż czterech dominujących regionalnych centrów handlowych oraz wprowadzenie procedury complance w swojej firmie.

Grzegorz Pawłowski z DCT Gdańsk SA zauważony został m.in. w związku z uczestnictwem w realizacji wieloletniego projektu o wartości ok. 163 mln PLN współfinansowanego ze środków unijnych pn. "Budowa Terminalu Etap 2: rozbudowa bocznicy, zakup sprzętu - DCT Gdańska bramą do Europy Środkowej", a także   wprowadzeniem w swojej firmie optymalizacji systemu funkcjonowania Zespołu Prawnego poprzez zarządzanie interesariuszami, w szczególności w zakresie współpracy z organami administracji publicznej podczas prac grup roboczych organów rządowych dotyczących projektowanych zmian strategicznych i legislacyjnych.

Marcin Dąbrowski z Metro Properties sp. z o.o. w gronie kandydatów do wyróżnienia znalazł się m.in w związku z wypracowaniem strategii wdrożenia organizacji i zarządzania bezprecedensowym projektem eksmisji dłużnika – Praktiker Polska sp. z o.o. w restrukturyzacji, prowadzącego działalność handlową w zarządzanych przez Metro Properties 9 centrach handlowych na terenie Polski. Przedsięwzięcie tego rodzaju i na taką skalę, zarówno pod względem prawnym, jak i organizacyjnym, nie miało miejsca w Polsce nigdy wcześniej.

Artur Chrzanowski z Eiffage Polska Serwis Sp. z o.o. jako swoje duże osiągnięcie wskazuje projekt, w ramamch którego Eiffage zrealizowała – jako generalny wykonawca – obiekt największego w Wielkopolsce i jednego z największych w Polsce centrów handlowych (100.000 m.kw. GLA. Wartość inwestycji budowlanej ok. 140 mln EUR, 220 butików, 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych, 40 kawiarni i restauracji).

Jerzy Nowicki z Ursus S.A. kandydatem do wyróżnienia stał się m.in. w związku z udziałem w zawarciu kontraktu na dostawy ciągników i maszyn rolniczych do Zambii o wartośći 100 mln dolarów, a także udział w negocjacjach dużych kontraktów w Algierii i państwach Azji Środkowej.

Patryk Laskorzyński z Aegon nominowany został m.in. w związku z udziałem w ugodowym zakończeniu wieloletniego sporu sądowego pomiędzy Aegon TU a Prezesem UOKIK powstałego na skutek wydania przez Prezesa UOKIK decyzji stwierdzającej naruszenie przez Aegon TU zbiorowych interesów konsumenta oraz nałożenie na Aegon TU kary w wys. 23 mln PLN.

Sebastian Grzywacz z ANTALIS POLAND Spółka z o.o. nominowany został m.in. za wdrożenie elektronicznego systemu do zarządzania procesami prawnymi w firmie: www.antalis.dzialprawny.pl. Szczególny wkład szefa departamentu prawnego polegał m.in. na: autorskim pomyśle i samodzielnym pozyskaniu niezależnego finansowania.  

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE