Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Strona kampanii o sądach narusza polskie prawo

Strona kampanii o sądach narusza polskie prawo

13.09.17

Strona internetowa piętnująca przypadki niezgodnego z przepisami zachowania sędziów sama narusza wymagania trzech różnych ustaw, w tym o ochronie danych osobowych.

articleImage: Strona kampanii o sądach narusza polskie prawo fot. Thinkstock

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, będąca częścią kampanii opłaconej przez Polską Fundację Narodową strona internetowa SprawiedliweSady.pl (można ją znaleźć również pod alternatywnym adresem: TakJakBylo.pl) ma przekonać Polaków do reformy sądownictwa.

Czytaj: Cel rządowej kampanii: pokazanie prawdy o stanie sądownictwa>>

Na stronie można znaleźć spot reklamowy, przegląd materiałów prasowych o „nadzwyczajnej kaście”, hasłowe informacje o rozwiązaniach prawnych niektórych państw unijnych czy założeniach reformy. Próżno natomiast szukać jakichkolwiek informacji o tym, kto jest właścicielem strony ani też jak się z nim skontaktować. To zaś oznacza naruszenie obowiązków wynikających z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Żaden z zapytanych przez gazetę ekspertów nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

– Przepisy nie przewidują wyjątków – usługodawca musi podać swoje dane. Jeśli jest to przedsiębiorca, to wskazuje firmę i siedzibę, także po to, by odbiorca miał wiedzę, kto stoi za prezentowanymi treściami. Musi też wskazać adresy elektroniczne do kontaktu, a być może nawet opublikować regulamin usługi – twierdzi Olgierd Rudak, autor bloga prawniczego Lege Artis.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / Autor: Sławomir Wikariak

13.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE