Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » TK krytykuje Stanisława Biernata za wywiad

TK krytykuje Stanisława Biernata za wywiad

13.08.17

Trybunał Konstytucyjny z przykrością odnotowuje kolejną publiczną wypowiedź sędziego TK w stanie spoczynku Stanisława Biernata zawierającą nieuprawnione sugestie i interpretacje - napisało w oświadczeniu biuro TK odnosząc się do wypowiedzi Biernata dla Onet.pl.

articleImage: TK krytykuje Stanisława Biernata za wywiad Fot. Flickr/Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM/Źródło - Kancelaria Premiera's photostream/Lic. CC by

"Trybunał Konstytucyjny z przykrością odnotowuje kolejną publiczną wypowiedź sędziego TK w stanie spoczynku Stanisława Biernata zawierającą nieuprawnione sugestie i interpretacje. Jednocześnie Trybunał Konstytucyjny przypomina, że współdziałanie i komunikowanie się konstytucyjnych organów władzy stanowi jeden z fundamentów demokratycznego państwa prawa, co exlpicite wynika z preambuły Konstytucji RP" - napisano w oświadczeniu.

W wywiadzie, który w całości ukaże się na portalu w poniedziałek, Biernat powiedział m.in, że sędziowie wybrani przez PiS utrzymują regularne kontakty z obozem władzy.(PAP)

13.08.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE