Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Twórca monitoringu sądów nagrodzony

Twórca monitoringu sądów nagrodzony

21.05.18


Bartosz Pilitowski został jednym z laureatów, obok Zenona Ziaji, Przemysława Gacka, i księdza Adama Bonieckiego, siódmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Zdaniem kapituły konkursu wywarli oni największy wpływ na rozwój biznesu i życie społeczne.

articleImage: Twórca monitoringu sądów nagrodzony Źródło: iStock

Bartoszowi Pilitowskiemu, założycielowi Fundacji Court Watch Polska wspierającej zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości, poprzez prowadzenie Obywatelskiego Monitoringu Sądów oraz budowanie Centrów Sprawiedliwości Naprawczej, wręczona została w poniedziałek nagroda im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna".
Jak podkreślano podczas wręczania nagrody, co roku ponad pół tysiąca wolontariuszy obserwuje rozprawy w całej Polsce, publikuje raporty, szkoli sędziów oraz jest głosem obywateli w sądach i w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Czytaj: Raport z sądów: połowa rozpraw opóźniona>>

- Polska ma swoich bohaterów - przedsiębiorców, którzy przez lata tworzyli miejsca pracy, przyczyniali się do wzrostu gospodarczego i budowy kraju - powiedział w poniedziałek podczas uroczystej Gali siódmej edycji Nagrody PRB przewodniczący Kapituły PRB Wojciech Kostrzewa. I dodał, że Kapituła wybrała czterech laureatów, którzy wywarli największy wpływ na rozwój biznesu i życie społeczne w kraju oraz za granicą.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE