Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Tylko do 30 czerwca obowiązywać będą papierowe znaki opłaty sądowej

Tylko do 30 czerwca obowiązywać będą papierowe znaki opłaty sądowej

10.06.18

Znaczki opłaty sądowej mogą być wykorzystywane do wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2018 r - tak stanowi rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 21 marca 2016 w sprawie sposobu uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych.

articleImage: Tylko do 30 czerwca obowiązywać będą papierowe znaki opłaty sądowej fot. Thinkstock

Z brzmienia przepisu § 12 ust. 1 rozporządzenia wynika, że po 30 czerwca 2018 roku nie będzie możliwa dystrybucja znaków, a dokonywanie opłat znakami opłaty sądowej w papierowej formie nie będzie możliwe.
Od 1 lipca 2018r. znaki opłaty sądowej będą funkcjonować wyłącznie w formie elektronicznej. E-znaki są generowane w systemie e-płatności. Mogą być samodzielnie drukowane lub przedstawiane do skasowania w sądzie na ekranie urządzeń mobilnych.

Z brzmienia przepisu § 12 ust. 1 rozporządzenia wynika, że po 30 czerwca 2018 r nie będzie możliwa dystrybucja znaków, a dokonywanie opłat znakami opłaty sądowej w papierowej formie nie będzie możliwe.
Od 1 lipca 2018r. znaki opłaty sądowej będą funkcjonować wyłącznie w formie elektronicznej. E-znaki są generowane w systemie e-płatności. Mogą być samodzielnie drukowane lub przedstawiane do skasowania w sądzie na ekranie urządzeń mobilnych.E-znaki są możliwe do nabycia:
    - na stronie systemu e–Płatności pod adresem https://oplaty.ms.gov.pl,
    - w kasach sądowych (wydruk na etykietach samoprzylepnych).

Podstawa prawna:  Dz.U. z 2016 r. poz.408
 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Własne
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE