Strona główna » Wiadomości » Rynek » WKB wspiera OGP Gaz-System przy umowie na przygotowanie budowy Baltic Pipe

WKB wspiera OGP Gaz-System przy umowie na przygotowanie budowy Baltic Pipe

04.08.17


Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr doradzała OGP Gaz-System SA w procedurze wyboru wykonawcy oraz zawarcia umowy z firmą Ramboll Danmark A/S – wykonawcą prac analitycznych, badawczych i projektowych niezbędnych do uzyskania pozwoleń na budowę gazociągu podmorskiego Baltic Pipe.

articleImage: WKB wspiera OGP Gaz-System przy umowie na przygotowanie budowy Baltic Pipe fot. Thinkstock

Jak informuje kancelaria, umowa została podpisana 3 sierpnia br.

Zakres prac objętych umową obejmuje badania geofizyczne, geotechniczne i środowiskowe wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń na budowę gazociągu. Ramboll Danmark będzie odpowiedzialny m.in. za opracowanie prawnie wymaganych postępowań, uzgodnień i konsultacji, a także przygotuje dokumentację wykonawczą i zamówieniową pozwalającą na rozpoczęcie i prowadzenie prac budowlanych.
Projekt Baltic Pipe to inwestycja zmierzająca do utworzenia nowego korytarza dostaw gazu na europejskim rynku. Wybudowanie gazociągu po raz pierwszy w historii umożliwi dostawy tego surowca bezpośrednio ze złóż zlokalizowanych w Norwegii na rynki w Danii i w Polsce, a także do odbiorców w sąsiednich krajach. Za pomocą Baltic Pipe możliwe będzie również przesyłanie gazu z Polski na rynki duński i szwedzki.

OGP Gaz-System wspierany był przez zespół WKB w składzie: Bartłomiej Jankowski (senior partner), Anna Flaga-Martynek (counsel), Tomasz Pleskot (senior associate) oraz Maciej Gniewosz (associate). Z uwagi na międzynarodowy wymiar projektu WKB doradzało klientowi przy wsparciu kancelarii z Danii, Szwecji i Niemiec.
 

04.08.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE