Strona główna » Wiadomości » Aktualności » WSA wyznaczył terminy rozpoznania skarg ws. Twardej, Siennej i Chmielnej

WSA wyznaczył terminy rozpoznania skarg ws. Twardej, Siennej i Chmielnej

14.05.18

Sąd administracyjny na 8 czerwca wyznaczył termin rozpoznania skarg na decyzje komisji weryfikacyjnej dotyczące nieruchomości przy ul. Twardej 8 i 10, dawnej ul. Siennej 29. Natomiast 14 czerwca sąd zajmie się skargami dot. Chmielnej 70.

articleImage: WSA wyznaczył terminy rozpoznania skarg ws. Twardej, Siennej i Chmielnej fot. Thinkstock

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie poinformował, że od 8 czerwca od godziny 9.00 będzie zajmował się skargami na decyzje komisji weryfikacyjnej z 10 lipca i 4 sierpnia 2017 r.

Komisja weryfikacyjna 10 lipca ub. r. uchyliła decyzje prezydent m.st. Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej. Stwierdziła rażące naruszenie interesu społecznego przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz i jej bierność.

Decyzję ws. Twardej 8 wydano z rażącym naruszeniem prawa procesowego - mówił wtedy szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. - W dniu wydania decyzji przez prezydenta m. st. Warszawy istniały istotne okoliczności, które podawały w wątpliwość, czy dopuszczalne było ustanowienie prawa użytkowania wieczystego na rzecz pana Macieja M. - powiedział. Zaznaczył, że M. nabył roszczenia za 0,1 proc. realnej wartości nieruchomości.

Komisja stwierdziła nieprawidłowości także ws. Twardej 10. Według komisji, prezydent stolicy przyjęła dokumenty przedstawione przez osobę zainteresowaną i jedynie na ich podstawie ustaliła stan faktyczny; zaniechała innych czynności dowodowych, zwłaszcza co do ustaleń w zakresie kręgu osób uprawnionych.

Natomiast 4 sierpnia ub.r. komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję wydaną z upoważnienia prezydent Warszawy ws. działki przy d. ul. Siennej 29 i odmówiła przyznania prawa użytkowania wieczystego biznesmenowi Maciejowi M.

Jaki mówił wtedy Jaki, prezydent stolicy ustaliła nieprawidłowy krąg osób uprawnionych do roszczeń wobec połowy działki, przysługujących pierwotnie Rubinowi Oppenheimowi. Według komisji prezydent Warszawy nie podjęła żadnych czynności zmierzających do ustalenia jego spadkobierców.

Ponadto, 14 czerwca WSA od godz. 10.30 rozpatrzy skargi na decyzje komisji wydane 14 listopada 2017 r. Komisja oddaliła wtedy odwołania od decyzji o zwrocie miastu nieruchomości Chmielna 70. Od tej sprawy zaczęło się wyjaśnianie afery reprywatyzacyjnej w stolicy.

Oddalenie odwołania od decyzji o zwrocie miastu nieruchomości Chmielna 70 oznaczało utrzymanie decyzji komisji, która w lipcu ub.r. uchyliła decyzję miasta z 2012 r. o przyznaniu działki osobom, które nabyły roszczenia od spadkobierców: biznesmenowi Januszowi P., mec. Grzegorzowi M. i Marzenie K. (cała trójka ma zarzuty korupcyjne ws. reprywatyzacji tej działki). (PAP)
 

14.05.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE