Strona główna » Wiadomości » Opinie » Ziobro: dwie izby w KRS lepsze, ale może być jedna

Ziobro: dwie izby w KRS lepsze, ale może być jedna

07.10.17

Wcześniejsza propozycja reformy Krajowej Rady Sądownictwa, przewidująca dwie izby, jest lepszym rozwiązaniem, które stabilizuje sytuację systemu sądownictwa - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ale zadeklarował "wyciągnięcie ręki" do prezydenta ws. szukania kompromisowego rozwiązania.

articleImage: Ziobro: dwie izby w KRS lepsze, ale może być jedna Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Opinię taką minister wyraził podczas sobotniej partii "Solidarna Polska". - Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czterdziestokilkulatkowie mogli ze sobą współpracować; mogę nie tylko w swoim, ale i Solidarnej Polski imieniu wyciągnąć rękę do współpracy z prezydentem - zadeklarował.

Czytaj: Po spotkaniu prezydenta z prezesem PiS: będą poprawki do projektów o SN i KRS>>

- Skoro pan prezydent proponuje jedną izbę to nie będziemy czynić z tego przeszkody dla zawarcia kompromisu. Znając swoje racje i argumenty szanujemy inny punkt widzenia i wrażliwość, bo najważniejszy jest wspólny cel: dobra zmiana w sądownictwie i ufam, że na zasadzie mądrego, dobrego kompromisu i porozumienia uda się ją zawrzeć - zaznaczył Ziobro. - Nie ambicje osobiste się liczą, ale nasz wspólny cel - dodał.

- Jestem przekonany, że mogę nie tylko w swoim imieniu, ale wszystkich tu nas zebranych z Solidarnej Polski, wyciągnąć rękę do współpracy, do pana prezydenta i że uznamy, że nie osobiste sprawy, nie osobiste ambicje, ale Polska, nasza lojalność wobec wyborców, tego, co obiecywaliśmy, połączy nas we wspólnym wysiłku na rzecz dobrej zmiany, która leży na sercu nam wspólnie" - dodał minister. (ks/pap)

Czytaj: Kaczyński: jesteśmy na dobrej drodze do kompromisu ws SN i KRS>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE