Strona główna » Wiadomości » Ludzie prawa » Złote Paragrafy dla dwóch radców prawnych

Złote Paragrafy dla dwóch radców prawnych

05.06.18

Po raz pierwszy w historii „Złotych Paragrafów”, nagród przyznawanych przez kapitułę w konkursie „Gazety Prawnej”, przyznano dwa równorzędne Złote Paragrafy dla radców prawnych: Karoliny Kędziory i Jolanty Budzowskej.
 

articleImage: Złote Paragrafy dla dwóch radców prawnych Źródło: iStock

Pierwsza radca Karolina Kędziora wyróżniona za wieloletnie działania na rzecz osób dyskryminowanych i organizacji pozarządowych. Mecenas Kędziora aktywnie promuje zasady równości i ochrony praw człowieka.

Z kolei Jolanta Budzowska została doceniona za bezkompromisową walkę o prawa ofiar błędów medycznych. Prowadzi ją na salach sądowych, gdzie udało jej się wygrać wiele spraw, w efekcie których zasądzano rekordowe odszkodowania na rzecz pacjentów.

W zeszłym roku nagrodzona była pełnomocniczką rodziny dziewczynki, która w wyniku błędów lekarskich podczas odbierania porodu stała się trwale niepełnosprawna. Sądy obu instancji przyznały dziecku zadośćuczynienie (1,2 mln zł) oraz 4,4 tys. zł miesięcznej renty. Jednocześnie sądy zdecydowały o wypłacie zadośćuczynienia dla rodziców – 300 tys. zł dla matki i 200 tys. zł dla ojca za „naruszenie więzi rodzinnych”

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: KIRP
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

zaastepstwo.pl
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE